Informace pro věřitele

Dluhová poradna - informace pro věřitele

„Kdo jsme a co děláme?”

Jsme Dluhová poradna, která poskytuje svým klientům pomoc při řešení jejich tíživých finančních situací se snahou o nalezení optimální cesty, jak se z nekonečné spirály dluhů a soudních obsílek dostat ven. Jsme zde, abychom Vám pomohli.

„Proč Vás vlastně kontaktujeme?”

V rámci této činnosti musíme ve většině případů komunikovat s věřiteli našeho klienta, aby pro něj naše práce měla vůbec nějaký smysl. Rádi pro Vás budeme partnerem, který je nezávislým prostředníkem mezi Vámi a naším klientem. Pomáháme našim klientům a rádi pomůžeme i Vám najít kompromis mezi dvěma stranami, mezi kterými překáží zdánlivě neřešitelné spory.

„Co se mnou vůbec chcete řešit?”

Rádi bychom s Vámi rozebrali všechna dostupná řešení a možnosti, kterými by bylo možné řešit závazek našeho klienta vůči Vám. Budeme se s Vámi chtít domluvit na tom, zda je možné ponížit či oddálit splátky, odpustit úroky z prodlení, smluvní pokuty, oddálit nařízení exekuce nebo navrhnout nový splátkový kalendář, který pro našeho klienta bude schůdnější než současný stav.

„Jak mám tedy tomuto zabránit?”

Komunikujte s našimi specialisty a snažte se naslouchat našim návrhům, které přednášíme za naše klienty. Jistě společně dojdeme k řešení, které bude vyhovovat Vám i našemu klientovi. Náš klient tak dostane příležitost zbavit se svých závazků a vy získáte zpět své pohledávky.

„Proč bych s Vámi měl o tomto vůbec jednat?”

Samozřejmě, že ze své pozice věřitele teoreticky ani nemusíte, ale je tu jedno velké ale. V případě, kdy klientovi přerostou dluhy přes hlavu a on nebude moci uspokojovat nároky a stupňující se požadavky všech svých věřitelů, dostane se velmi rychle do platební neschopnosti. V této chvíli mu často nezbývá nic jiného než na svou situaci úplně rezignovat. Velká část klientů se pak obrací na různé formy řešení. Někteří přestanou oficiálně pracovat, aby jim věřitelé prostřednictvím exekutorů neměli co odebrat a začínají pracovat načerno a peníze dostávat bokem tak, aby jim je nikdo nemohl zabavit. Jiní se často stěhují z místa na místo, aby je věřitel nedohledal a nezabavil jim movitý majetek. Jiní pro změnu končí v insolvenci, kde věřitelům hrozí definitivní odepsání až 70 % jejich pohledávek, pokud se k nim vůbec stihnou v rámci insolvenčního řízení přihlásit. Bohužel je i řada takových klientů, kteří v beznadějné životní situaci hledají oporu v drogách, alkoholu, světlech výherních automatů či spárech organizovaného zločinu. Vyberte si lepší cestu.
Dluhová poradna   telefon: 774 222 225 a 776 002 255   info@dluhovaporadna.com

login
genet:0.035